ΓΙΟΡΤΗ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023, στην αίθουσα εκδηλώσεων του 13ου Δημοτικού Χαλκίδας, πραγματοποιήθηκαν οι εκδηλώσεις για τη «Γιορτή της Ελληνικής Σημαίας» και την «Επέτειο της 28 ης Οκτωβρίου 1940». Τη γιορτή επιμελήθηκαν και παρουσίασαν με απόλυτη επιτυχία οι μαθητές και μαθήτριες της Ε΄ τάξης του σχολείου μας υπό την καθοδήγηση και τη βοήθεια των εκπαιδευτικών: κ. Θεοδωράκη Ευγενίας (Ε1), κ. Σκαρλή Ειρήνης (Ε2), κ. Βρακά Χρυσαφένιας (εκπαιδευτικός Μουσικής), κ. Κακαρά Γεωργίας (Θεατρολόγος) και του υποδιευθυντή κ. Βακάλη Γρηγόρη. Στη γιορτή παραβρέθηκαν οι μαθητές/τριες του σχολείου, και αρκετοί γονείς/κηδεμόνες . Τους ευχαριστούμε όλους θερμά!

ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣΔΡΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Την Παρασκευή 24 Νοεμβρίου 2023, οι μαθητές των τάξεων Α’, Β’ και Γ’ του 13ου Δημοτικού Σχολείου Χαλκίδας, συμμετείχαν στις περιβαλλοντικές δράσεις (προβολή βίντεο & παρουσίασης, παιχνίδι κρυμμένου θησαυρού, μπάσκετ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ Γ ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΖΩΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΡΚΟΕΠΙΣΚΕΨΗ Γ ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΖΩΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΡΚΟ

Τα παιδιά της Γ τάξης του 13ου Δημοτικού Σχολείου Χαλκίδας επισκέφτηκαν με τις εκπαιδευτικούς τους το «Αττικό Ζωολογικό Πάρκο». Τα ζώα είναι απαραίτητα στη ζωή μας και παίζουν σημαντικό ρόλο