ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΟΡΤΗΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Καλή σχολική χρονιά!!!Καλή σχολική χρονιά!!!

(…) Μια μέρα καθώς περνούσε μπροστά από το σχολείο, βλέπει έναν μικρό να παίζει έξω από αυτό. “Ποιανού είναι αυτό το παιδί?” ρώτησε. “Δικό μου!” είπε ο γονιός με ένα τρυφερό χαμόγελο. “Δικό μου για να το κρατήσω

18ος ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ “ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ”18ος ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ “ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ”

Την Παρασκευή 05-04-2024 οι μαθητές/τριες της Ε και Στ τάξης του σχολείου μας συμμετείχαν στον 18ο Μαθητικό Διαγωνισμό «Παιχνίδι και Μαθηματικά». Ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.

Εορτασμός 10ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού ΑθλητισμούΕορτασμός 10ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού

Στα πλαίσια της 10ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού,  την Τετάρτη 04/10/2023 το σχολείο μας διοργάνωσε εκπαιδευτική δράση για όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες στις Κατασκηνώσεις Ασημακόπουλου, στο Καπανδρίτι Αττικής.