13ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας Make a Wish (Κάνε μια ευχή),Uncategorized,Ανακοινώσεις ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ MAKE-A-WISH (ΚΑΝΕ-ΜΙΑ-ΕΥΧΗ)

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ MAKE-A-WISH (ΚΑΝΕ-ΜΙΑ-ΕΥΧΗ)

Με μεγάλη χαρά ενόψει των Χριστουγέννων το σχολείο μας συμμετέχει στο πρόγραμμα Make A Wish (Kάνε μια ευχή) που εκπληρώνει ευχές παιδιών με πολύ σοβαρές ασθένειες. Μια ευχή αποτελεί αναπόσπαστο μέρος του ταξιδιού για τη θεραπεία. Έρευνες καταδεικνύουν ότι τα παιδιά στα οποία έχει εκπληρωθεί η ευχή τους, μπορούν να ανακτήσουν τη σωματική και συναισθηματική δύναμη που χρειάζονται για να αντιμετωπίσουν μια πολύ σοβαρή ασθένεια.

Στο πλαίσιο αυτής της δράσης , με μια δωρεά 2 ευρώ μπορούμε να αλλάξουμε τις ζωές πολλών παιδιών που πάσχουν από σοβαρές ασθένειες. Έτσι θα έχουμε την ευκαιρία να νιώσουμε τη χαρά της προσφοράς, αλλά και να χαρίσουμε σε άλλα λιγότερο τυχερά παιδιά δύναμη και αισιοδοξία να παλέψουν για τη ζωή τους.
Με τη δωρεά κάθε μαθητής/τριας λαμβάνει το Αστέρι των Ευχών και το αναμνηστικό χρωματιστό βραχιολάκι.

Η δράση είναι εγκεκριμένη από το ΥΠΑΙΘΑ και είναι ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΗ.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επισκεφθείτε την παρακάτω σελίδα:

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΗΝ Α ΤΑΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2024-2025

Αιτήσεις για την εγγραφή των μαθητών/τριών που φοιτούν για πρώτη φορά στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου, για το σχολικό έτος 2024-2025, θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024. Απαιτούμενα

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΟΥ Γ1ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΟΥ Γ1

Στο τμήμα Γ1 του σχολείου μας την τελευταία ημέρα των μαθημάτων πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων υπήρξε Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα!!! Οι μαθητές/τριες μαζί με την εκπαιδευτικό του τμήματος τραγούδησαν τα κάλαντα,

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΜΑΣ ΣΤΟΝ 6ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ ¨ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ”ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΜΑΣ ΣΤΟΝ 6ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ ¨ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ”

Μεγάλο ποσοστό των μαθητών/τριών του σχολείου μας που συμμετείχαν στον 6ο Διαγωνισμό Μαθηματικών Ικανοτήτων “Πυθαγόρας¨ πέτυχε να διακριθεί. Στον Διαγωνισμό που διεξήχθη στις 09 Μαρτίου 2024 το σχολείο μας συμμετείχε