13ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας Uncategorized,Ανακοινώσεις,Συνεργασία με φορείς ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Α ΚΑΙ Β ΤΑΞΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ Α ΚΑΙ Β ΤΑΞΗ

Την Παρασκευή 23-02-2024 επισκέφτηκαν το σχολείο μας η κ. Τσιαπάλη Κωνσταντίνα  (Υγιεινολόγος και Αναπληρώτρια  Προϊσταμένη Δ/νσης Δημόσιας Υγείας & Κοινωνικής Μέριμνας Περιφερειακής Ενότητας Ευβοίας) , η κυρία Παλαιολόγου Όλγα (Νοσηλεύτρια) και ο κύριος Χατζηστεφάνου Ανέστης (Επισκέπτης Υγείας) και παρουσίασαν στους μαθητές και μαθήτριες της Α και Β τάξης το πρόγραμμα Αγωγής Υγείας «Διατροφική Αγωγή». Οι μαθητές/τριες έμαθαν για τη σημασία του νερού, τις ομάδες τροφίμων και συζήτησαν για τις καλές συνήθειες της υγιεινής διατροφής και τα μυστικά της ισορροπημένης διατροφής. Τους ευχαριστούμε ιδιαίτερα για την όμορφη και χρήσιμη δράση που προσέφεραν στους μικρούς μας μαθητές και μαθήτριες!!!

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΟΥ Γ1ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΟΥ Γ1

Στο τμήμα Γ1 του σχολείου μας την τελευταία ημέρα των μαθημάτων πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων υπήρξε Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα!!! Οι μαθητές/τριες μαζί με την εκπαιδευτικό του τμήματος τραγούδησαν τα κάλαντα,

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΚΑΛΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΜΑΣ ΜΑΘΗΤΕΣΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΚΑΛΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΜΑΣ ΜΑΘΗΤΕΣ

Μαθητές και μαθήτριες των μικρών τάξεων του σχολείου μας, συνοδεία της εκπαιδευτικού της μουσικής έψαλαν τα χριστουγεννιάτικα κάλαντα και μας ευχήθηκαν «Χρόνια Πολλά!!!».

ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΗΝ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΗΝ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ

Την Παρασκευή 22 Σεπτεμβρίου 2023 εκπρόσωποι της Υπηρεσίας Καθαριότητας, Ανακύκλωσης και Πρασίνου του Δήμου Χαλκιδέων επισκέφτηκαν το σχολείο μας και πρόσφεραν οργανικό λίπασμα για δεντροφύτευση, καθώς και μπλε κάδους ανακύκλωσης