ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤ ΤΑΞΗΣ

Tην Τετάρτη 3 Απριλίου 2024 η Στ΄τάξη του σχολείου μας επισκέφτηκε το κάστρο του Καράμπαμπα. Αφού τα παιδιά το περιηγήθηκαν και θαύμασαν  τη θέα από τους προμαχώνες του, επισκέφθηκαν  την έκθεση γλυπτών που φιλοξενείται στο Δυτικό Προμαχώνα του Φρουρίου από διάφορες ιστορικές περιόδους της περιοχής.

Η εκπαιδευτική περιήγηση συνεχίστηκε στο Αρχαιολογικό Μουσείο «Αρέθουσα». Τα παιδιά επισκέφτηκαν τον χώρο του Μουσείου όπου εκτίθενται ευρήματα από όλη την Εύβοια και την Σκύρο από την Παλαιολιθική περίοδο μέχρι τις αρχές του 20ού αιώνα.

ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ Γ ΤΑΞΗΣ ΣΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΚΑΘΕΝΩΝΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΗΣ Γ ΤΑΞΗΣ ΣΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΚΑΘΕΝΩΝ

Την Τετάρτη 13-03-2024 η Γ τάξη του σχολείου μας επισκέφτηκε τη Βιβλιοθήκη Καθενών. Οι Καθενοί είναι μικρό ορεινό χωριό στους πρόποδες του όρους Δίρφη. Η επίσκεψη στη βιβλιοθήκη επιφύλαξε στους μαθητές και μαθήτριές

Γίνε ήρωας του διαδικτύουΓίνε ήρωας του διαδικτύου

Την Παρασκευή 13 Οκτωβρίου 2023 οι μαθητές/τριες του Στ2 υπό την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού των Αγγλικών κ. Μπουκουβάλα Ελένης συζήτησαν για τη σημασία της ασφάλειας στο διαδίκτυο, για τους τρόπους

ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΣΤΗ ΣΤ ΤΑΞΗ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΣΤΗ ΣΤ ΤΑΞΗ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ

Το σχολείο μας, συνεχίζοντας τις δράσεις που σκοπό έχουν την ψυχολογική και συναισθηματική ενδυνάμωση των μαθητών/τριών, υποδέχτηκε την Πέμπτη 15-02-2024 την ειδική ψυχολόγο από τον οργανισμό «Χαμόγελο του Παιδιού» κ.