13ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας Uncategorized,Ανακοινώσεις ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Ε ΤΑΞΗΣ ΣΥΖΗΤΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΔΡΑΣΗ

ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΗΣ Ε ΤΑΞΗΣ ΣΥΖΗΤΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΔΡΑΣΗ

Στα πλαίσια του μαθήματος των Αγγλικών η εκπαιδευτικός κ. Μπουκουβάλα Ελένη συζήτησε με τους μαθητές/τριες της  Ε1 και Ε2 τάξης την αναγκαιότητα μείωσης των σκουπιδιών και τη μεγάλη σημασία της ανακύκλωσης τόσο εντός όσο και εκτός σχολικού χώρου. Στη συνέχεια δημιουργήθηκαν, σχετικά με τη σπουδαιότητα της ανακύκλωσης,  φυλλάδια ενημέρωσης για τους μαθητές/τριες των άλλων τάξεων και πόστερ στην ελληνική και αγγλική γλώσσα. Οι μαθητές/τριες της Ε τάξης σε συνεργασία με την εκπαιδευτικό των Αγγλικών αποφάσισαν να  δράσουν και να ξεκινήσουν ένα πρόγραμμα ανακύκλωσης των πλαστικών της τάξης μέχρι  το τέλος της σχολικής χρονιάς!!!

ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ

Τo απόγευμα της Πέμπτης 01/02/2024 οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας παρακολούθησαν το επιμορφωτικό σεμινάριο «Παροχή πρώτων βοηθειών», διάρκειας 2 ωρών, που πραγματοποιήθηκε στο 13ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας στο πλαίσιο της

ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΟΙ ΦΙΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΒΟΛΕΪΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΟΙ ΦΙΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΒΟΛΕΪ

Στο πλαίσιο του μαθήματος της Φυσικής Αγωγής οι μαθητές/τριες της Δ, Ε και Στ τάξης συμμετείχαν σε  ενδοσχολικούς φιλικούς αγώνες στο άθλημα του βόλεϊ.Οι μαθητές/τριες συμμετείχαν με ενθουσιασμό και τηρώντας