ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΠΟΚΡΙΩΝ

Την Παρασκευή 15-03-2024 οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας φορώντας τις αποκριάτικες στολές τους χόρεψαν ανά τμήμα στο πραυάλιο παραδοσιακούς ελληνικούς χορούς και αναβίωσαν το “Γαϊτανάκι”. Καλές Αποκριές σε όλους και όλες!!!

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΜΑΣ ΣΤΟΝ 6ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ ¨ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ”ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΜΑΣ ΣΤΟΝ 6ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΩΝ ¨ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ”

Μεγάλο ποσοστό των μαθητών/τριών του σχολείου μας που συμμετείχαν στον 6ο Διαγωνισμό Μαθηματικών Ικανοτήτων “Πυθαγόρας¨ πέτυχε να διακριθεί. Στον Διαγωνισμό που διεξήχθη στις 09 Μαρτίου 2024 το σχολείο μας συμμετείχε

Η ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟΗ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ ΠΑΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ

Την Παρασκευή 03-11-2023 το σχολείο μας παρέλαβε τον εξοπλισμό στα πλαίσια του έργου «Προμήθεια και διανομή Εκπαιδευτικών Κιτ (Εξοπλισμός) Ρομποτικής σε 1821 σχολεία, για τη διεξαγωγή Μαθητικών Διαγωνισμών Εκπαιδευτικής Ρομποτικής».

ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΗΣ Ε ΤΑΞΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΗΣ Ε ΤΑΞΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ

Στο μάθημα  των Αγγλικών  και στα πλαίσια της διδασκαλίας των παραθετικών επιθέτων στην αγγλική γραμματική, οι μαθητές/τριες του Ε1 και του Ε2 τμήματος δημιούργησαν τις δικές τους διαφημίσεις και κατόπιν