13ο Δημοτικό Σχολείο Χαλκίδας Uncategorized,Ανακοινώσεις ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΜΕ ΤΗΝ Ε1 ΤΑΞΗ

ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΜΕ ΤΗΝ Ε1 ΤΑΞΗ

Κατά τη διάρκεια του προγράμματος Ανακύκλωσης -Classroom Recycle for Life,  στο μάθημα των Αγγλικών, οι μαθητές και μαθήτριες της Ε1 τάξης με την καθοδήγηση της καθηγήτριάς τους κυρίας Μπουκουβάλα Ελένης   καθιέρωσαν  την  ημέρα ανακύκλωσης πλαστικών της τάξης τους με τους ίδιους να δημιουργούν το κουτί της ανακύκλωσης και να πρωτοστατούν σε αυτήν τη σημαντική ενέργεια ανακυκλώνοντας τα πλαστικά απόβλητα του Ε1.

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΓΩΝΙΑΣ ΒΙΒΛΙΟΦΙΛΩΝΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΓΩΝΙΑΣ ΒΙΒΛΙΟΦΙΛΩΝ

Το σχολείο μας απέκτησε μία φιλόξενη γωνιά  για τα βιβλία και τους φίλους τους!!! Πολλοί από τους μαθητές και μαθήτριές μας δήλωσαν βιβλιόφιλοι/βιβλιόφιλες και έφεραν βιβλία που έχουν οι ίδιοι/ίδιες διαβάσει